РЕГЛАМЕНТ «Відкрита першість Смілянського району з міні-футболу (футзалу) 2015 року»

29.01.2015 20:46

 

Р Е Г Л А М Е Н Т

 

«Відкрита першість Смілянського району з

міні-футболу (футзалу) 2015 року»

 

НОРМАТИВНО ПРАВОВА БАЗА РЕГЛАМЕНТУ:

 

-         Закон України «Про фізичну культуру і спорт» 1993 р., зі змінами та доповненнями.

-         Постанова Кабінету Міністрів України «Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення спортивно-масових  та культурно-видовищних заходів» 1998 р.

-         Правила гри у футзал 2007 р., а також зміни та доповнення прийняті комітетом з міні-футболу

-         Порядок забезпечення громадського порядку і безпеки під час проведення футбольних матчів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2004 р. № 823.

 

І. МЕТА І ЗАВДАННЯ РЕГЛАМЕНТУ

Метою і завданням змагань є:

 

1.       Визначення принципів організації та проведення змагань Відкритої першості Смілянського району з міні-футболу (футзалу) 2015 року (далі – змагання) під егідою сектору сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, порядку, норм і правил відносин між суб’єктами любительського міні-футболу на основі створення системи прав, обов’язків та відповідальності;

2.       Сприяння проведенню змагань на рівні вимог ФІФА, УЄФА, ФФУ, регламентуючих документів Міністерства молоді та спорту та АМФУ, ІФФФ, АМФІФО;

3.       Встановлення порядку здійснення керівництва та контролю за організацією та проведенням змагань.

 

ІІ. МЕТА І ЗАВДАННЯ ЗМАГАНЬ

Метою і завданням змагань є:

 

1.      Популяризація та піднесення престижу міні-футболу в Смілянському районі, забезпечення необхідного рівня майстерності футболістів для успішного виступу клубних та збірних команд району у обласних та регіональних змаганнях;

2.      Сприяння подальшому розвитку та пропаганди міні-футболу в районі;

3.      Підвищення рівня спортивної майстерності футболістів-любителів;

4.      Визначення переможця та призерів чемпіонату району серед дорослих команд;

5.      Організації дозвілля шанувальників міні-футболу району.

 

ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЬ

 

1.      Загальне керівництво змагань покладається на сектор у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації;

2.      Безпосереднє керівництво і оперативний контроль за змаганнями здійснює організаційний комітет, до якого входять представники усіх команд;

3.      Змагання проводиться за принципами «Чесної гри», згідно з сіткою-розіграшу, затвердженою сектором сім’ї, молоді та спорту;

4.      Питання, що не врегульовані Регламентом розглядаються організаційним комітетом.

 

ІV. УЧАСНИКИ, ТЕРМІН ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

 

1.      Змагання проводяться в два змагальних дні (31.01 – 07.02. 2015) на базі СК «Авангард» за олімпійською системою, відповідно до сітки-розіграшу та жеребкування.

2.      До участі у чемпіонаті допускаються команди сіл, селищ району та м. Сміли, футбольних та спортивних клубів підприємств, установ, організацій, вузів, які знаходяться на території району та м. Сміли. Основною умовою допуску команд до змагань є неухильне виконання вимог та положень даного Регламенту.

3.      До змагань допускаються учасники за умов наявності прописки Смілянського району та м. Сміла, дозвіл лікаря.

4.      До змагань допускається участь одного гравця не з Смілянського району та м. Сміли, який внесений до заявкового листа команди.

5.      В заявочний лист команди вноситься не більше 12 футболістів та 1 представник команди.

6.      Заявки на участь подаються в Сектор у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації не пізніше ніж за 3 дні до початку змагань.

7.      Футболісти 16 років та яким не виповнилося 18 років дозволяється брати участь при наявності персональної довідки лікарсько-фізкультурного диспансеру.

8.      В заявочний лист команди вноситься не більше 12 футболістів та 1 представник команди.

9.      Склад команди на гру 12 футболістів і не більше 1 осіб керівного складу. В рапорт арбітра вноситься 5 основних і 7 запасних футболістів.

10. Офіційний представник клубу ( команди ) зобов’язаний не пізніше 30 хв. до початку матчу внести до рапорту арбітра прізвища та імена футболістів, відповідно до заявки та їх номеру на футболці. Пред’явити арбітру матчу заявку. Капітан та офіційна особа команди підписують рапорт арбітра до початку матчу.

11. За внесення до рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі у матчах або незаявленого футболіста відповідальність несе офіційний представник команди. До нього за таку дію застосовуються дисциплінарні санкції.

12. За внесення до рапорту арбітра прізвища відстороненого від участі у матчах або незаявленого футболіста до клубу застосовуються дисциплінарні санкції.

13. Якщо до рапорту арбітра у складах обох команд внесені прізвища відсторонених від участі у матчах або незаявлених футболістів, то до клубів застосовуються дисциплінарні штрафні санкції.

14. Футболіст, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права приймати участь у матчі.

15. Особи, прізвища яких не внесені до заявки команди, під час матчу не мають права перебувати у технічному майданчику.

16.  Заміни проводяться з числа гравців, прізвища яких внесені до рапорту арбітра та у відповідності до Правил гри в міні-футбол.

17. Футболіст, внесений до рапорту арбітра, вважається учасником матчу, навіть якщо він не виходив на заміну.

18. В кожному матчі дозволяється не обмежена кількість замін заміна.

19. Ігрова форма футболіста складається з футболки, шортів, гетрів, щитків та спортивного взуття.

20. Тривалість гри: - 30 хв. (2 тайми по 15 хв. з 5-хв.перервою).  

21. Затримка матчу – недопустима.

 

V. ОБОВ'ЯЗКИ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ТА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ І БЕЗПЕКИ ЗМАГАНЬ

 

1.      Клуби - учасники змагань несуть відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на спортивній споруді й прилеглій до неї території.

2.      У спортивній споруді й прилеглій до неї території до, під час й після матчу заборонено використання піротехнічних засобів. У разі порушення цієї норми до клубу застосовуються дисциплінарні санкції.

3.      Клуби, офіційні представники, делегати, інспектори, арбітри зобов'язані дотримуватися Кодексу етики й чесної гри «Чесна гра - дисципліна і повага» та вести непримиренну боротьбу з проявами корупції, обману й шантажу, спробами використання її в особистих інтересах.

4.      Клуб несе відповідальність за поведінку гравців своєї команди. Офіційні представники клубу не мають права втручатися у дії арбітрів.

5.      За порушення вимог Регламенту та інших нормативних документів до клубу або його офіційних представників, футболістів застосовуються дисциплінарні санкції.

 

VI. АРБІТРАЖ ТА ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ

 

1.       За неявку команди на матч їй зараховується технічна поразка (+ : -), команді-суперниці - технічна перемога (+ : -), а до клубу, команда якого не з'явилась на матч, застосовуються дисциплінарні санкції.

2.       Якщо обидві команди не з'явилися на матч, то їм зараховується технічна поразка (-:-), а до клубів застосовуються дисциплінарні санкції.

3.       Організаційний комітету надається право зняття із змагань клубів у випадку нез'явлення команд на матч. Відповідно клуб (команда) автоматично виключається з першості й гравцям надається статус "вільних агентів".

4.       Офіційний представник клубу зобов'язаний впродовж 15 хвилин після завершення матчу попередити арбітра про подання протесту. Відповідна заява підписується офіційним представником клубу і передається арбітру, який зобов'язаний проінформувати про це команду-суперницю та організаторів. Він повинен направити цю заяву в оргкомітет. В свою ж чергу клуб повинен протягом двадцяти чотирьох годин після закінчення матчу направити обґрунтований протест до організаторів змагань.

5.       Не приймається до розгляду несвоєчасно поданий протест, а також якщо він поданий на рішення арбітра протягом матчу:

а)      призначення (не призначення) вільного, штрафного або 7-ти     метрового удару;

б)      визначення виходу м'яча за межі майданчика і надання права введення м'яча у гру;

в)      зараховане або не зараховане взяття воріт;

г)      попередження або вилучення футболіста з майданчика.

6.      За грубе порушення правил арбітр вилучає гравця на 2 хв. штрафного часу.

7.      Футболіст, який отримав червону картку, втому числі за не дисципліновану поведінку, не має права брати участь в офіційних матчах до рішення оргкомітету та закінчення терміну його відсторонення. Строк дії відсторонення гравця від участі у матчах розпочинається з моменту вилучення з майданчика.

 

VII. ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ

 

1.    Оплата суддівських бригад проводиться за рахунок Клубів (команд) - учасників Кубоку перед початком гри, відповідно до, встановлених на зборах, тарифів.

2.    Витрати пов’язані з відрядженням команди  покладаються на відряджаючу організацію.

3.    Витрати пов’язані з нагородженням учасників, призерів та переможців покласти на Сектор у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації.

 

VIII. НАГОРОДЖЕННЯ

 

1.    Нагородження учасників, переможців і призерів Кубок  проводить Сектор у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації.

2.    Команді, яка зайняла 1-е місце в змаганнях, присвоюється звання «Переможець відкритої першості Смілянського району з міні-футболу», нагороджується кубком та медалями, тренерам і керівникам – медалі та грамоти.

3.    Команди, які зайняли 2 - 3 місця, нагороджуються грамотами та медалями. Футболісти, тренери і керівники – медалями та грамотами.

4.    Учасники змагань нагороджуються грамотами.

 

IХ. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.  Розгляд і вирішення всіх суперечливих питань, які виникають між клубами (командами), офіційними особами, футболістами, здійснюється виключно під юрисдикцією Сектору у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації.

2.  Регламент набуває чинності з моменту його затвердження Сектором у справах сім'ї, молоді та спорту Смілянської райдержадміністрації.